Helsingborgs Fältrittklubb
SVRF & Skåne RF
Dagens lunch
Lunch serverar vi vardagar mellan 11.30-14.00 79:- inkl. salladsbuffé, måltidsdryck och kaffe efter maten. Ät på plats eller ta med.
Veckans meny

Samarbetspartners och Sponsorer

Ungdomssektionen

Alla som är under tjugosex år gamla är medlemmar i ungdomssektionen. US har en egen styrelse som består av 6-13 personer; ordförande, sekreterare, kassör, vice sekreterare och vice ordförande och 1-8 st så kallade ledamöter. Ungdomssektionens styrelse har som huvuduppgift att anordna aktiviteter för alla inom sektionen.

Att vara med i styrelsen är mycket givande och utvecklande. Man lär sig hur en styrelse fungerar. Man lär sig att planera praktiskt och ekonomiskt. Man lär sig att ta ansvar. Man lär sig att ta för sig och våga bjuda på sig själv. Vi i styrelsen har också en stor gemenskap och bra stämning. Det är kanske inte så konstigt i tanke på allt vi gör tillsammans.

Styrelsemedlemmar

Hanna Ahlberg – Ordförande

Hannaahlberg01@gmail.com

Clara bauhn:
clara.bauhn@elev.ga.pysslingen.se
Fredrika Aggebrandt:
Fredrika.aggebrandt@gmail.com
Ulrika Morell:
l.ulrika.morell@gmail.com
Viktoria Morell
viktoria.morell@gmail.com
Rebecka Igelström
rebecka.igelstrom@telia.com
Lovisa Jacobsson
jacobsson_2001@hotmail.com
Ebba Ståhl
ebba_95@outlook.com
Nicole Bergolc
Nicole.bergolc@hotmail.com
Saga Näsström Nilsson
trummis78@gmail.com

ungdomssektionen@hfrk.nu

Aktivitetsplanering

Mars -Pysseldag + föräldrakurs 18/3
April – Rykt och pynt dag 15/4
Maj – Fredagsklubben, filmkväll- superzebran
Juni – Sommarläger v. 25 med övernattning
Juli – Falsterbo horse show
Augusti – Hopptävling i volten
September –
Oktober – halloweenläger med övernattning
November –
December – luciashow || klubbmästerskap

 

25-05-17 av Lukas Larson